Olimpia 2016 - Friss hírek

Bombameglepetés a vízilabdatornán: a brazilok megverték a szerbeket

A világbajnok szerb férfi vízilabda-válogatott nagy meglepetésre egy góllal kikapott a házigazda Brazíliától a Rio de Janeiró-i olimpia szerdai játéknapján.

A szerbek 2–0-ra megnyerték az első negyedet, a második játékrész közepén pedig 3–1-re vezettek. Ezt követően azonban csak a negyedik negyed közepén találtak be legközelebb.

A záró nyolc percben a szerbek 5–3-ról egyenlítettek, az utolsó gólt azonban a hazaiak lőtték, 46 másodperccel a vége előtt.

A magyarokhoz hasonlóan a szerbek is nyeretlenek a csoportkör harmadik fordulóját követően, míg a brazilok változatlanul százszázalékosak.

Eredmény – Férfi vízilabda, csoportmérkőzések, 3. forduló

A csoport:
Brazília-Szerbia 6-5 (0-2, 3-1, 2-0, 1-2)
Ausztrália-Japán 8-6 (1-2, 2-1, 3-2, 2-1)
Magyarország-Görögország 8-8 (2-1, 1-1, 2-4, 3-2)

A csoport állása: 1. Brazília 6 pont, 2. Görögország 4, 3. Ausztrália 3 (24-23), 4. Magyarország 3 (30-30), 5. Szerbia 2, 6. Japán 0

B csoport:
Spanyolország-Horvátország 9-4 (2-0, 2-1, 1-2, 4-1)
Egyesült Államok-Franciaország 6-3 (1-1, 4-0, 0-0, 1-2)
Olaszország-Montenegró 6-5 (2-1, 1-1, 1-0, 2-3)

A csoport állása: 1. Olaszország 6 pont, 2. Spanyolország 4 (27-22), 3. Horvátország 4 (19-21), 4. Montenegró 2 (19-18), 5. Egyesült Államok 2 (20-20), 6. Franciaország 0