Élő Olimpia 2016 - Friss hírek

Büntetőpárbaj után elveszítette a negyeddöntőt a férfi pólócsapat

A csoportelső magyar férfi vízilabda-válogatott Montenegró ellen játszotta negyeddöntőjét a riói olimpián. Az első két negyed során nagyon nem ment a játék a mieinknek, Scepanovic szinte minden lövést hárított. Nagy Viktor ezúttal nem tudta elkapni a fonalat, gyorsan le is kellett cserélni.

A második félidőre feljavult a védekezésünk és elől is jöttek a gólok, nyolc perccel a vége előtt felzárkóztunk egy gólra. A záró felvonást sikerült egy góllal megnyerni, így akárcsak hétfőn a hölgyek összecsapásán, jöhettek az ötméteresek.

A harmadik párban Vámos hibázott, szerencsére rögtön utána Janovic is pontatlanul célzott. Viszont Hosnyányszki sem tudta bedobni, Paskovic viszont belőtte, így egy álommal szegényebbek lettünk.

A torna még nem ért véget a Benedek-csapat számára, két győzelemmel még meglehet az ötödik hely.

Eredmény – Férfi vízilabda, negyeddöntő

Magyarország – Montenegró 9-9 (1-2, 2-3, 3-3, 3-2) büntetőpárbaj után: 11-13

Ötméteresek

Az első párban Ivovic simán belőtte, ahogy Varga Dénes is (1-1).
Radovic is higgadt maradt, szerencsére Varga Dániel keze sem remegett meg (2-2).
Darko Brguljan bevágta Decker feje fölé, sajnos Vámos lövését hárította Scepanovic (3-2).
Janovic mellé lőtte, de Hosnyányszki próbálkozását is fogta a montenegrói kapus (3-2).
Paskovic belőtte, így nem jutottunk az elődöntőbe.

Megvan az egyenlítés!!!

A világ végéről próbálkozott Varga Dénes, egy perc és tizenegy másodperc van még hátra (9-9).

Gólra góllal felelnek

Klikovac gólja után Erdélyi azonnal válaszolt, ahogy Drasko Brguljan is. Egy másodperccel a támadóidő vége előtt dobta be (6-8).

Na végre, Vámos!

Vámos játszotta magát tisztára, majd a rövid felsőbe pattintotta a labdát (4-6). Három és fél perc van hátra a harmadik negyedből.

Vége az első félidőnek

Az első negyedhez hasonlóak ezt is egy góllal nyerte Montenegró. Finoman szólva is akadozik a támadójátékunk.

2-2 helyett 1-3

Centimétereken múlott az egyenlítésünk, a túloldalon pedig Radovic szerzett gólt (1-3).