Olimpia 2016 - Friss hírek

Baji Balázs túlságosan akarta a döntőt

Baji Balázs helyi idő szerint kedd este versenyzett a 110 méteres gátfutás elődöntőjében a riói olimpián, az első futamban állt rajthoz és bár jól kezdett, végül lecsúszott a fináléról. A saját futamában a negyedik lett, összesítésben pedig a 15. helyet ért a 13.52-es idő.

„Sajnos nem volt olyan erős az időm, hogy bízzam a döntőbe jutásban, már csak utolsó reményfoszlányok voltak bennem a futás után. Fel voltam rá készülve, hogy szomorúan jövök le a pályáról. Jól kezdődött a versenyem, ott voltam az első kettőben, aztán becsúszott egy hiba, utána már nem tudtam visszajönni” – értékelte a vegyes zónában az elődöntőt a 27 éves sportoló, aki második olimpiáján szerepelt.

Azt mondta, hogy az előzetes várakozások szerinti legerősebb futamba sorolták be, ami terhet tud tenni a sportolókra, de ezt próbálta kizárni és csak magára koncentrálni. Ez azonban nem sikerült neki, nem tudott kellőképpen könnyed és technikás maradni.

Túlságosan akartam ezt a döntőt és technikára nem figyeltem eléggé, hanem erőből próbáltam megoldani. Ez nagyon nagy hiba volt, aminek voltak következményei. Ez nem fér bele a 110 méteres gátfutásba.

Ez volt Baji Balázs első olimpiai elődöntője, Londonban az előfutama után búcsúzott.

Nagy dolog, hogy itt van az ember, de egyáltalán nem tudok ezzel megelégedni.

Viszont az egész évemmel nagyon boldog vagyok, egyéni csúcsot döntöttem (a 13.28 az országos csúcs is – a szerk.), Európa-bajnoki ezüstérmes voltam. Összességében nagyon jól sikerült ez az év számomra. Sajnálom, hogy a fő versenyen nem tudtam ezt folytatni, mert bennem volt egy olyan idő, amivel be lehet jutni a döntőbe. Várnom kell négy évet, de bízom benne, hogy Tokióban is egy reális cél lehet. Dolgozom tovább keményen, hogy megvalósíthassam ezt az álmot.”

Nyitókép: Getty Images/Alexander Hassenstein