Olimpia 2016 - Friss hírek

Faldum Gábor minden idők legjobb magyar férfi olimpiai eredményét érte el

A férfi triatlonosok versenyében Tóth Tamás és Faldum Gábor képviselte Magyarországot a riói olimpián. Az 1500 méteres úszást követően előbbi a 16., utóbbi versenyző pedig a 30. helyen állt. Tóth 17:30, Faldum pedig 18 perc alatt teljesítette a másfél kilométert.

Következett a kerékpározás, mely Faldumnak sikerült jobban. A 28 éves versenyző fel is jött a 23. helyre összetettben, miután 1:14:41-es idővel teljesítette a 40 kilométeres távot.

Faldum Gábor végül a 20. helyen végzett, 1:48.20-as idővel teljesítette a futást, Tóth Tamás pedig a 33. helyen ért célba. Ezt megelőzően a 2000-es sydneyi játékokon Kuttor Csaba által elért 30. hely volt a legjobb magyar férfi szereplés ötkarikás játékokon ebben a sportágban.

Az olimpai bajnok, London után ismét, a brit Alistair Brownlee lett, mögötte a testvére Jonathan Brownlee lett a második, a dobogó harmadik fokára a dél-afrikai Henri Schoeman fért még fel.