Olimpia 2016 - Friss hírek

Kozák Danuta magabiztos győzelmet aratott, már négyszeres olimpiai bajnok

A háromszoros olimpiai bajnok Kozák Danuta szerdán magabiztosan nyerte meg futamát, így egy lépésre került attól, hogy megvédje címét az ötkarikás játékokon.

A 29 éves versenyző a hatos pályára kapott besorolást, nem ő kapta el a legjobban a rajtot, az első métereken a fehérorosz Maryna Litvinchuk állt az élre. Féltávnál Kozák elkezdett felzárkózni, majd az élre állt.

A táv második felében fél hajó előnyt épített ki a magyar versenyző, így magabiztosan nyerte meg a finálét 1:52.494-es idővel. Kozák Danuta lett a magyar kajak-kenu történelmének első négyszeres olimpiai bajnoka, illetve ő nyerte a magyar sport történetének 500. érmét.

Korábban a Hufnágel Tibor, Ceiner Benjámin kettős hetedik helyen ért célba K2 1000 méteren, Hajdu Jonatán második lett a férfi C1 200 méter B döntőjében, a Molnár Péter, Tótka Sándor duó pedig K2 200 méteren három századdal lemaradva a dobogóról negyedikként zárt.