Olimpia 2016 - Friss hírek

Dánia az olimpiai bajnok férfi kézilabdában!

A negyeddöntőben a szlovéneket, az elődöntőben a lengyeleket verte Dánia a riói olimpián. Előbbieket magabiztosan, utóbbiakat hosszabbítást követően, 29-28-ra.

Legutóbb 1984-ben jártak utoljára a négy között, és végül ott is végeztek. Rio viszont abszolút sporttörténelem a számukra.

A franciák a negyeddöntőben a brazilokat, az elődöntőben a németeket verték, ez utóbbi találkozó nagyon izgalmas volt, 29-28-ra végződött.

A döntőben aztán az első félidő végére magukhoz ragadták a dánok a kezdeményezést, ez kétgólos félidei vezetést eredményezett. Fordulás után a félidő derekára erősödtek meg ismét Mikkel Hansenék, és már 5 góllal is vezettek.

Egy utolsó rohamot indított a címvédő, Londonban és Pekingben is aranyérmes Franciaország, de ez kevésnek bizonyult. Új győztest avattunk.

A bronzmeccset a németek nyerték, ahogyan arról beszámoltunk.

Eredmények – férfikézilabda-torna, Rio, olimpia:

A döntőben:

Dánia-Franciaország 28-26 (16-14)
A legjobb dobók: Mikkel Hansen 8, Sondergaard, Svan (a képen), Toft, Olsen 4-4, illetve Guigou 6, N. Karabatic 5, Narcisse 4