Olimpia 2016 - Friss hírek

Neymar vezetésével aranyérmes lett a brazil válogatott

Az olimpia utolsó előtti versenynapján rendezték a férfi labdarúgók fináléját, a Maracana Stadionban Brazília és Németország találkozott.

A torna két legjobb csapatának összecsapása jó kis mérkőzést hozott, mely végül büntetőpárbaj után dőlt el.

A vezetést a házigazda szerezte meg, a 27. percben Neymar parádés szabadrúgása a rövid felsőben kötött ki (1-0).

A németek még a szünet előtt egalizálhattak volna, de kétszer is a kapufát találták el.

Viszont a fordulást követően már nem úszták meg a brazilok, Max Meyer az 59. percben 1-1-re módosította az eredményt.

A bekapott gól után Brazília több komoly lehetőséget is ki tudott alakítani, de ezek rendre kimaradtak. A 2×15 perces ráadásban is közelebb állt a győzelem megszerzéséhez a rendező, de Neymar forintos labdája után Felipe Anderson Timo Horn kapusba lőtte a ziccert.

A tizenegyespárbaj során az első hibát az ötödik körben Nils Petersen követte el, gyenge lövését könnyedén védte Weverton. Az utolsó rúgó, Neymar pedig nem rontott, így története első olimpiai aranyérmét szerezte férfi labdarúgásban Brazília.

A bronzérmet Nigéria szerezte meg, miután 3-2-re legyőzte Hondurast.