Olimpia 2016 - Friss hírek

Del Potro hatalmas meccsen verte Nadalt a riói elődöntőben

Egy sima és egy rendkívül izgalmas elődöntőt rendeztek Rióban a teniszezők férfi egyes tornáján. A címvédő, Londonban győztes Andy Murray lazán verte a japán Kej Nishikorit.

A másik elődöntőben a nap során párosban olimpiai bajnoki címet szerző Rafael Nadal és az argentin, a többi közt Novak Djokovicot búcsúztató Juan Martin del Potro találkozott.

Az első szettet Nadal (55 perc alatt), a másodikat (48 perc alatt) del Potro nyerte, és a harmadikban is végig együtt haladtak. Végletekig kiélezett volt a csata, 4-4-nél viszont a spanyol elveszítette adogatását, del Potro szerválhatott a meccsért.

Ehhez képest az első két játék Nadalé volt (0-30), sőt, a harmadik is, egy hosszú labdamenet végén a spanyol átmeneti örömtáncot járt (0-40). És aztán embertelen labdamenet végén hozta vissza 5-5-re a harmadik játszmát.

Eztán jöttek del Potro percei, Nadal adogatásánál 0-40-ra alakult az állás, az argentin ugyanis nem adta fel, három breaklabdája volt a 6-5-höz. Mindet hárította a spanyol, del Potro hibázott, így 6-5-re Nadal ment el.

De jött egy semmire megnyert adogatójáték, így következhetett a rövidítés.

Itt rögtön elvesztette az első adogatást Nadal, majd del Potro már 3-0-ra elhúzott két sikeresen hozott adogatása után. Jött viszont két agresszív Nadal-támadás, 3-2.

Megjósolhatatlan volt még ekkor is a vége – miközben a nézők nem voltak éppen tekintettel a két klasszisra, a csendet nem ismerték a szervák előtt (sem).

Del Potro ásszal nyitott (4-2), majd jött még egy bomba, 5-2! Nadal szépített aztán, miután elütése csípte a vonalat (5-3), hogy aztán Del Potro hibázzon, megint közel került a spanyol. Döbbenetes mérkőzés volt.

És egy ász következett, így meccslabdához jutott Del Potro, de Nadal a szakadék széléről is visszajött, pedig egyértelműen az argentin irányította a labdamenetet (6-5).

Újra a spanyol adogathatott: és hibázott. Elütötte tenyeresével, így Juan Martin del Potro jutott a férfi egyes döntőjébe!