Olimpia 2016 - Friss hírek

Szász Emese az olimpiai aranyéremért vívhat

A párbajtőröző Szász Emese három meccset már megnyert, így már a döntőbe jutásért lépett a pástra a francia Lauren Rembi ellen.

Közel egy perc után a francia szerezte meg az első pontot, egy szép visszatámadással. Szerencsére a válasz nem váratott sokat magára. Az egyenlítés után két további Szász-pont érkezett, így az első három perc után 3-1-re vezetett a magyar versenyző.

A második asszóban csak egy francia pont született, igaz a harmadnak egy perccel korábban véget ért, mert mindkét vívó passzív volt.

A harmadik három perc magyar tussal indult (4-2), majd rögtön jött a következő is. Rembi válaszolt, de Szász is talált egyet. A hajrában a francia feljött egyre, de a végén egy együttes találattal minden eldőlt. Szász végül 10-6-ra nyert.

Szász ellenfele a döntőben az olasz világbajnok, Rossella Fiamingo lesz. A finálé magyar idő szerint 22.45 órakor kezdődik.