Olimpia 2016 - Friss hírek

Ma is lehet magyar érem, akár egészen fényes is

Hétfőn és kedd hajnalra átcsúszva is lesz magyar szempontból izgalmas versenyszám. Nem is egy.

A sport két remek sportlövőnk, Péni István, Sidi Péter indítja meg, bármelyikük képes lehet a döntőre és ott már minden lehet. A sportág szakértői szerint a 19 éves Péni titkos favorit, akár érmet is nyerhet.

A cselgáncsozóknál Karakas Hedvig és Ungvári Miklós is könnyen éremszerzésért léphet tatamira, míg vívásban a női kardozó Márton Anna juthat pontszerző helyre, ha jó napot és jó ágat fog ki.

A nap, pontosabban a kedd hajnal favoritja ma is Hosszú Katinka lesz, aki 100 háton a második legjobb idővel jutott döntőbe vasárnap.

Olimpiai program magyar szemmel, 08.08., hétfő

14:00
Sportlövészet  Férfi – Egyéni – Légpuska (10m) – Selejtező Péni István, Sidi Péter

15:14 – a későbbi időpontok még nem ismeretek
Cselgáncs  Női – Egyéni – -57kg – Selejtező Karakas Hedvig

15:56 – a későbbi időpontok még nem ismeretek
Cselgáncs  Férfi – Egyéni – -73kg – Selejtező Ungvári Miklós

16:00
Vívás  Női – Egyéni – Kard – 2. forduló Márton Anna

17:00 – továbbjutás esetén
Sportlövészet  Férfi – Egyéni – Légpuska (10m) – Döntő Péni István, Sidi Péter

17:00 – továbbjutás esetén
Vívás  Női – Egyéni – Kard  Nyolcaddöntő – Márton Anna

17:30
Ökölvívás  Férfi – Egyéni – Középsúly (75kg) – Selejtező Harcsa Zoltán

17:40 – továbbjutás esetén
Vívás  Női – Egyéni – Kard  Negyeddöntő – Márton Anna

18:00
Vízilabda  Férfi – Csapat  Csoportkör – HUN-AUS

18:05
Vitorlázás Férfi – Egyéni – RS:X (Szörf) – 1. nap Gádorfalvi Áron

18:05
Vitorlázás Férfi – Egyéni – Laser – 1. nap Vadnai Benjamin

18:12
Úszás  Női – Egyéni – 200m gyors – Előfutam – 3. futam Verrasztó Evelyn

18:15
Vitorlázás Női – Egyéni – Laser Radial – 1. nap Érdi Mária

18:15
Vitorlázás Női – Egyéni – RS:X (Szörf) – 1. nap Cholnoky Sára

18:17
Úszás  Női – Egyéni – 200m gyors – Előfutam – 4. futam Késely Ajna

18:44
Úszás  Férfi – Egyéni – 200m pillangó – Előfutam – 3. futam Kenderesi Tamás

18:49
Úszás  Férfi – Egyéni – 200m pillangó – Előfutam – 4. futam Cseh László

19:16
Úszás  Női – Egyéni – 200m vegyes – Előfutam – 5. futam Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna

21:00 – továbbjutás esetén
Vívás  Női – Egyéni – Kard  Elődöntő – Márton Anna ?

22:15 – továbbjutás esetén
Vívás  Női – Egyéni – Kard – Bronzmérkőzés Márton Anna?

22:45 – továbbjutás esetén
Vívás  Női – Egyéni – Kard – Döntő Márton Anna?

3:03 – továbbjutás esetén
Úszás  Női – Egyéni – 200m gyors – Elődöntő Késely Ajna, Verrasztó Evelyn

3:28 – továbbjutás esetén
Úszás  Férfi – Egyéni – 200m pillangó – Elődöntő Cseh László, Kenderesi Tamás

3:30
Úszás  Női – Egyéni – 100m hát – Döntő Hosszú Katinka

4:06 – továbbjutás esetén
Úszás  Női – Egyéni – 200m vegyes – Elődöntő Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna

 

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, a 24.hu Facebook-oldalán teheted meg. Ha bővebben olvasnál az okokról, itt találsz válaszokat.

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.