Olimpia 2016 - Friss hírek

Póta Georgina kiesett az asztaliteniszezők egyéni versenyében

Póta Georgina szombaton meggyőző játékkal jutott be a legjobb 32 közé az asztaliteniszezők versenyében. A magyar versenyző Mo Zhangot győzte le 4-1-re, vasárnap pedig már a hongkongi Tu Hoj-kem ellen kellett bizonyítania.

Az első szettben 8-8 után a magyar versenyző zsinórban három pontot nyert, így ő került előnybe. Fej-fej mellett haladtak a játékosok a második játszmában, de döntő pillanatban Póta volt higgadtabb így kétszettes előnybe került.

A harmadik játszmát 14-12-re a hongkongi játékos nyerte, így 2-1-re szépített. Lendületben maradt a 19 éves játékos, aki 11-8-ra megnyerte a negyedik szettet és kiegyenlített.

Sajnos az ötödik játszmában sem tudott ritmust váltani Póta, így a hongkongi játékos szerzett vezetést. Sőt, a hatodik szettet is behúzta, így 4-2-re nyert. Póta Georgina számára így véget ért az olimpia.