Olimpia 2016 - Friss hírek

Kenderesi megint megverte Phelpset, Cseh László is döntős 200 pillén!

Az egész riói úszóprogram egyik legizgalmasabb versenyszáma a 200 méteres pillangóúszás, hiszen ebben a számban indul a tavaly Kazanyban világbajnoki címet szerző Cseh László, a szám olimpiai bajnok címvédője, a 2013-as vb-n is győzni tudó a dél-afrikai Chad Le Clos, valamint Michael Phelps, aki már 19 olimpia aranyéremnél tart, és aki Pekingben (2008) és Athénban (2004) is megnyerte a számot – de a két japán induló, Daiya Seto és Masato Sakai, valamint az ausztrál Irvine Grant is életveszélyes.

No, ehhez képest az előfutamok során bejelentkezett Kenderesi Tamás, aki a legjobb idővel jutott a középdöntőbe. A fiatal magyar induló egyébként a kazanyi világbajnokság előtti ob-n legyőzte Cseh Lászlót ebben a számban, ő is ment volna a vb-re, de betegsége ebben megakadályozta. Most robbantott és 1:54.73-mal jutott középdöntőbe.

De nem ő kezdett, hanem Cseh László, aki az első futamban kapott helyet, a két japán és az ausztrál versenyző mellett. 50-nél az első helyen fordult, 100-nál viszont a brazil és a kínai is elment mellette. Eléggé együtt haladt a mezőny, az utolsó fordulónál Sakai fordult elsőnek, Cseh másodikként.

A hajrá igen jól sikerült a magyar klasszisnak, 1:55.18-cal megnyerte a futamot a két japán előtt. Nagy hajrá volt.

Kenderesi a futam előtt nem sokkal 200 gyorson ezüstérmet szerző Le Clos és Phelps között úszott, utóbbi a példaképe mellesleg. Bivalyerős futam volt ez, így is kezdődött: mindkét klasszis jobban kapta el a rajtot, Phelps vezetett 50-nél.

100 méteren már második volt Kenderesi, Le Clos a hetedik helyre esett vissza. 150-nél Phelps-Kenderesi-Le Clos volt a sorrend, de a végére 1:53.96-ral Kenderesi megverte a mezőnyt, Phelpset másodszorra! Az idő 1:53.96!