Olimpia 2016 - Friss hírek

580 ezren látták Imre Géza drámáját

Mintegy 580 ezren nézték kedd este az M4 Sport élő közvetítését a riói olimpiáról, amelyen a párbajtőröző Imre Géza ezüstérmet nyert.

Az MTVA sajtóosztályának szerdai közleménye szerint a 41 éves vívót az elődöntőben 462 ezren, a fináléban pedig 580 ezren látták.

A férfi 4×200 méteres gyorsváltó előfutamát 604 ezer néző követte figyelemmel, a férfi 200 méteres mellúszás előfutamát, Gyurta Dániellel és Horváth Dáviddal a medencében, 517 ezer fő látta. A női tornacsapatok döntőjére 477 ezer néző kapcsolt. A torna csapatdöntő alatt az M4 Sport az RTL Klub mögött a második, a másik négy esemény ideje alatt a legnézettebb csatorna volt.

Az M4 Sport közönségaránya a teljes népesség körében 14,1 százalék volt. Az M5 2,1 százalékos közönségarányt ért el, ezzel pedig az M4 mögött a második helyen végzett a sportcsatornák között.