Összegyűjtöttük riói érmeseink legszebb pillanatait

Összeállításunkban visszatekintünk olimpikonjaink fantasztikus teljesítményeire, amelyeket eddig nyújtottak az idei olimpián.

A magyar küldöttség tagjai öt arany-, három ezüst-, és három bronzérmet nyertek a riói olimpia első versenyhetén. Így jelenleg az éremtábla 10. helyén áll Magyarország.

Szász Emese párbajtőröző szerezte a magyar csapat első aranyérmét, Hosszú Katinka 100 m hát-, 400 m vegyes- és 200 m hátúszásban is az olimpiai dobogó legfelső fokára állhatott, Szilágyi Áron pedig megvédte londoni olimpiai bajnoki címét, ismét ő bizonyult a világ legjobb férfi kardvívójának.

Ezüstérmet nyert Imre Géza (párbajtőr), Hosszú Katinka (200 méteres hátúszás) és Cseh László (100 méteres pillangó).

Bronzérmes Kenderesi Tamás (200 m pillangó), Kapás Boglárka (800 m gyors) és Márton Anita (súlylökés).

Olimpikonjaink óriási izgalmakat és csodálatos pillanatokat szereztek nekünk versenyeiken. Tekintsünk vissza ezekre!

Szász Emese ünnepel, miután győzött az olasz Rosella Fiamingo ellen (Fotó: MTI/EPA/Szergej Ilnyickij)
A győztes Hosszú Katinka ünnepel a 100 méteres hátúszás döntője után (Fotó: MTI/Illyés Tibor)
Hosszú Katinka, miután új világcsúccsal megnyerte a 2016-os riói nyári olimpia 400 méteres vegyes úszás versenyszámának döntőjét (Fotó: MTI/EPA/Bernd Thissen)
A győztes Hosszú Katinka a női 200 méteres vegyes úszás eredményhirdetésén. (Fotó: MTI/ Illyés Tibor)
Szilágyi Áron, miután legyőzte az amerikai Daryl Homert a riói nyári olimpia férfi kard egyéni versenyének döntőjében (Fotó: MTI/Kovács Tamás)
Imre Géza örül, miután nyert a francia Gauthier Grumier ellen a riói nyári olimpia férfi párbajtőrözők egyéni versenyének elődöntőjében (Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt)
A győztes amerikai Maya Dirado és az ezüstérmes helyezett Hosszú Katinka a célban a női 200 méteres hátúszás döntőjében (Fotó: MTI/Illyés Tibor)
A hármas holtversenyben ezüstérmes Cseh László a férfi 100 méteres pillangóúszás eredményhirdetésén (Fotó: MTI/AP/Michael Sohn)
A győztes amerikai Michael Phelps és a bronzérmes Kenderesi Tamás a férfi 200 méteres pillangóúszás eredményhirdetésén (Fotó: MTI/ Illyés Tibor)
Kapás Boglárka a célban a női 800 méteres gyorsúszás döntőjében (Fotó: MTI/ Illyés Tibor)
Márton Anita a riói nyári olimpia női súlylökés versenyszámának döntőjében (Fotó: MTI/EPA/Diego Azubel)