Olimpia 2016 - Friss hírek

Tenisz: Andy Murray megvédte a címét

Andy Murray megvédte olimpiai bajnoki címét, mivel a Rio de Janeiró-i ötkarikás játékok férfi tenisztornájának vasárnapi döntőjében legyőzte az argentin Juan Martin del Potrót.

Az esemény honlapja szerint a rendkívül változatos első szettben a második kiemelt brit Murray kétszer, a világranglista 141. helyén álló ellenfele háromszor is elveszítette adogatójátékát, így végül a wimbledoni bajnok került előnybe.

A második felvonás sokkal inkább kiegyensúlyozottan alakult, Del Potro az első játékban elvette a címvédő szerváját, majd 5:3-nál lezárhatta volna a játszmát, de ez csak néhány perccel később sikerült neki. A harmadik szett eleinte szintén kiélezett csatát hozott, majd Murray 3:2 és 5:2 után is brékelni tudott.

Az első játszmához hasonlóan a negyedikben is többször elvették egymás szerváját a finálé résztvevői. Del Potro 5:4-nél az egyenlítésért adogathatott, de kudarcot vallott, 5:5-nél 40-15-re vezetett, de ezt a játékot is elveszítette. Végül szoros hajrában Murray megvédte címét, így ő az első teniszező, aki egyesben két aranyérmet nyert.

Rendkívül hullámzó, nagyon feszült mérkőzés volt, mindkettőnk előtt számos lehetőség adódott a hosszú, fárasztó csatában. Örülök, hogy sikerült nyernem

– nyilatkozta Murray. Emlékeztetett, hogy az elmúlt években több fontos találkozót is elveszített, ezért rendkívül sokat jelentenek neki a sikerek.

A győztes külön kiemelte: örül, hogy a 2009-es US Open-bajnok Del Potro a pályafutása folytatását fenyegető csuklóműtétek után visszatért az élvonalba.

El sem tudom képzelni, mentálisan milyen nehéz volt kezelni, amin átment az elmúlt három évben a csuklója miatt. Bámulatos, hogy ismét ezen a szinten játszik és a világ legjelentősebb versenyein indul