Olimpia 2016 - Friss hírek

Baji Balázs elődöntős 110 méter gáton

Baji Balázs bejutott az elődöntőbe 110 méteres gátfutásban a riói olimpia hétfői versenynapján.

A 27 éves magyar sűrű esőben, előfutamában 13.52 másodperccel a második helyen ért célba, így biztosan került az elődöntőbe.A gátasok elődöntőjét és fináléját a keddi versenynapon rendezik: az elődöntőket magyar idő szerint szerdán 1.40, míg a döntőt 3.45-kor.

Baji előfutama után a szervezők felfüggesztették a versenyprogramot a szakadó eső miatt.

A szöges cipő miatt nem csúszkáltam, azzal nem volt probléma, látni viszont nem sokat lehetett. Ami nehéz volt, hogy sokat kellett pislognom, mert az eső folyt a szemembe. Rengetegszer futottam már, rossz időben is sokszor, ilyen szakadó esőre viszont nem emlékszem. Ennek ellenére nem zavart, csak az volt a fontos, hogy jól fussak

– nyilatkozta a 27 éves sportoló, aki az MTI-nek elmondta, jó formában van, és a futásával is elégedett.

A cél az volt, hogy könnyedén fussak az előfutamban, persze ilyen időben nem lehetett nagyon lazán, kaparni kellett rendesen. Ám jól ment, s ha nem rúgok bele az utolsó gátba, akár nyerhettem volna