Olimpia 2016 - Friss hírek
SAN DIEGO, CALIFORNIA - JUNE 05: 4-time Olympian Meb Keflezighi poses with the Stars and Stripes flag after finishing the half marathon during the 19th running of the Suja Rock 'n' Roll San Diego Marathon on June 5, 2016 in San Diego, California.   Kent Horner/Getty Images for Rock 'n' Roll Marathon Series/AFP / AFP PHOTO / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Kent Horner

Fekvőtámaszozással ünnepelte a célba érést a maratonfutó – videó

Meb Keflezighi a 33. helyen ért célba a férfi maratonfutás vasárnapi versenyében. Az amerikai atléta befutója lett a legemlékezetesebb, hiszen fél méterrel a cél előtt megcsúszott, és elesett. Nem bosszankodott, ha már így alakult, lenyomott pár fekvőtámaszt:

A verseny elején egyébként szakadt az eső Rio de Janeiróban, ezért volt vizes a pálya. Keflezighi már 41 éves, így ő lett a legidősebb amerikai maratonfutó az olimpiák történetében. A versenyt a kenyai Eliud Kipchoge nyerte, a magyar indulók közül Józsa Gábor a 87., Csere Gáspár pedig a 109. helyen végzett.