Olimpia 2016 - Friss hírek

Mit csinál az olimpiai bajnok egy sámlin?

A szombati versenynapon Hosszú Katinka volt az úszóversenyek egyértelmű sztárja, megnyerte első olimpiai aranyérmét, mindezt amolyan “katinkás” stílusban, a 400 vegyes világrekordját bő két másodperccel megdöntve.

Hosszú előtt nem sokkal egy ausztrál úszó, Mack Horton is élete első aranyát ünnepelhette a játékokon, ő 400 gyorson csapott be elsőként a célba. Később, az éremátadás után a vegyes zónát el is lepték az ausztrál újságírók, így Horton egy sámlira állva válaszolt hosszan, de láthatóan jókedvűen a kérdésekre.

mack horton ausztrálok

A sámlinak aztán később fontos szerep jutott, amikor elindult a 4×100-as női gyorsváltó döntője. Az  ausztrálok ekkor érthetően mind azt nézték, hogyan szerepelnek honfitársaik, és bár Horton a sor végén állt, mégis átlátott a fejek fölött, így edzőjével “megszakérthették” a látottakat.

Volt is mit, az ausztrál lányok szintén olimpiai bajnokok lettek. Saját korábbi világcsúcsukat megdöntve.