Olimpia 2016 - Friss hírek

Hosszú Katinka bődületes világcsúccsal olimpiai bajnok 400 vegyesen

Hosszú Katinka magyar idő szerint vasárnap hajnalban áll rajtkőre a 400 vegyes döntőjében. Az Iron Lady már az előfutamban erőfitogtatást rendezett, hiszen majdnem megdöntötte a világrekordot. A 27 éves versenyző végül 4:28.58-as idővel az első helyen jutott fináléba, melyről lemaradt a szám másik magyar indulója, Jakabos Zsuzsanna.

A 27 éves magyar úszónő rögtön a rajt után az élre állt, a pillangóúszást egy másodperces előnnyel zárta az Iron Lady.  Háton sem lassított Hosszú, három és fél másodperccel a világcsúcsrészidőn belül fordult féltávnál.

Az utolsó száz métert több, mint három testhosszos előnnyel kezdte meg a magyar versenyző, végül 4:26:36-os idővel  új világcsúccsal diadalmaskodott. Maya Dirado lett a második, Mireia Belmonte Garcia fért még fel a dobogóra.

Még nem fogtam fel azt, ami történt. Olyan érzésem volt, mintha edzésen úsznék, nagyon felszabadultan tudtam versenyezni. Ez életem egyik legszebb napja

-nyilatkozta az Iron Lady a finálé után.