Olimpia 2016 - Friss hírek

Risztov futamgyőzelme nem ért döntőt

A nyíltvízi úszásban 10 kilométeren címvédő Risztov Éva megnyerte az előfutamát női 800 méteres gyorsúszásban a riói olimpia csütörtöki versenynapján.

A 30 éves magyar úszó 8:33.36 perces idővel győzött előfutamában, de ez összesítésben csak a 14. helyre volt elég, így nem jutott döntőbe.

Alapvetően egy futamgyőzelemmel már az indulás előtt is megbékéltem volna, de azért azt hittem, hogy egy picit fogunk versenyezni is

– nyilatkozta Risztov, s hozzátette, 8:30 perc körüli időt “érzett magában”, hiányzott neki, hogy versenyezhessen a riválisokkal.

Ugyanakkor jó volt úgy vízbe ugrani, hogy már készen állok, tőlem akár holnap is indulhatna a 10 kilométer.

Takács Krisztián előfutamában hatodik, összesítésben 17. lett férfi 50 méter gyorson, s így nem jutott be az elődöntőbe. A magyar versenyző saját futamában 22.12 másodperces idővel csapott célba hatodikként.

Takács csupán két századmásodperccel maradt el a még elődöntőt érő 16. helytől.