Élő Olimpia 2016 - Friss hírek

Közte tíz, két negyed alatt elintézte Japánt a pólóválogatott

Férfi vízilabda-válogatottunk a szerbek elleni 13-13-as döntetlennel kezdte a riói olimpiát, majd Ausztrália és Görögország ellen is ikszre végzett a Benedek-csapat. Pénteken Japán következett.

Mindkét oldalon kihagyott lehetőségekkel indult a találkozó, majd Kis Gábor egyéni villanásával szerzett vezetést a magyar csapat. A japánok egy védelmi megingást követően egyenlítettek. Az ázsiaiaknak meggyűlt a baja a bivalyerős magyar centerekkel, ezúttal Hárai Balázs harcolt ki ötméterest, melyet Varga Dénes értékesített. A folytatásban Manchercz Krisztián pillanatai következtek, előbb szélről, majd emberelőnyből, végül egy megúszást követően lőtt a hálóba (5-1).

A második negyed újabb Kis-gólokkal kezdődött, igaz, távoli csavarását alaposan benézte a japán kapus, közeli ziccerénél pedig egyszerűn tehetetlen volt. A japánok támadásban teljesen súlytalanok voltak, védekezésben pedig gyengék, ezt Varga Dénes használta ki egy megúszás végén. Az ázsiaiaknak ötméteresből jött össze a szépítés, Szivós azonban gyakorlatilag azonnal válaszolt. A negyed végén egy szép japán ejtésre Kis újabb gólja és Manhercz negyedik találata érkezett (11-3).

A harmadik felvonást Decker Ádám távoli gólja nyitotta, majd Varga Dénes lőtt a japán kapus feje fölött a hálóba. Az ázsiaiak Nagy Viktor kisebb hibája miatt szépítettek, majd fórból megszerezték az ötödik góljukat is (13-5).

A zárónegyedet Varga Dániel szélről eleresztett bombagólja nyitotta, majd a japánok egy újabb emberelőnyt kihasználva szépítettek. Nem sokkal később Takej Kodzsi úszott meg a szélen, majd észrevette, hogy Nagy rossz ütemben indult ki a kapujából, és szépen átejtette. Az ellentámadásban előnybe került a magyar együttes, az olimpiai bajnok Hosnyánszky Norbert fejezte be nagy góllal a figurát. A végeredményt az öt góllal záró Kis állította be.

Eredmény – Olimpia, férfi vízilabdatorna, csoportkör, 4. forduló:

Magyarország-Japán 17-7 (5-1, 6-2, 2-2, 4-2

Magyar gólszerzők: Kis Gábor (5), Varga Dénes (3), Manchercz Krisztián (4), Szívós Márton, Decker Ádám, Varga Dániel, Vámos Márton, Hosnyánszky Norbert