Élő Olimpia 2016 - Friss hírek

Elődöntős a riói olimpián a női vízilabda-válogatott!

Drámai küzdelemben jutott a négy közé a női vízilabda-válogatott a riói olimpián! Meglehetősen nehezen indult a találkozó, sokkal pontosabbak voltak az ausztrálok, elöl és védekezésben is. Különösen Yanitsas kapus volt a helyzet magaslatán, ekkor még nem tudták a magyar lányok megtalálni az ellenszerét.

De aztán Gangl Edina helyett bejött Kasó Orsolya a magyar kapuba, és ez a csere jól sült el, lelkileg is átbillentek a lányok. Ahogyan a belgrádi Európa-bajnokságon, úgy ezúttal is ez volt a mieink egyik fő fegyvere, nem tört ugyanis össze nagy hátrányban sem a csapat.

Antal Dóra vezérletével a negyedik negyedben védekezésben és támadásban is egyre jobban összeállt a játék, Kasó is védett, elbizonytalanodtak az ausztrálok is. 8-8-nál még a győzelemért is támadhatott a magyar válogatott, de végül csak 5 méteresekkel dőlt el a meccs.

Knox, az ausztrálok csapatkapitánya hibázott egyedül, ez pedig azt jelentette, hogy a magyar válogatott London és Peking után Rióban is a négy közé jutott. Az elődöntőben az Egyesült Államok lesz az ellenfél.

Eredmény – riói olimpia, negyeddöntő, nők:

Ausztrália-Magyarország 11-13 (3-1, 2-2, 2-3, 1-2 – 3-4)
Gólszerzők: Southern 3, Webster 2, McGhie 2, Knox, illetve Keszthelyi 2, Bujka 2, Czigány, Tóth, Takács, Antal

Brazília-Egyesült Államok 3-13 (0-5, 0-3, 0-5, 3-0)

Élő közvetítésünket az alábbiakban lehet visszaolvasni.

Megint Garda-lövés az első

Emberelőnybe került azonnal a második negyed elején a magyar csapat, előbb Garda lőtt a “vonalra”, majd Bujka Barbara próbálkozott. Sikertelenül. Kár.

Vége az első negyednek - 1-3

Gangl Edinának kellett nagyot védenie a negyed végén. Nem kezdett jól a magyar válogatott, de örüljünk, hogy nem 0-4, hanem “csak” 1-3. Még sok van hátra.

3-0 az ausztráloknak

Sajnos, naggyá tesszük az ausztrál kapust, Keszthelyi Rita sok-sok lóba után eltalálja Yanistast. A 6. percben Takács Orsolyát állították ki, időt is kért Greg McFadden, az ausztrálok szövetségi kapitánya. Megérte, sajnos, bár megint nagyon könnyedén lövik át a falat, Webster, ismét.

2-0, oda

Kivédekezett emberhátrány, Kisteleki blokkja mentett, majd Keszthelyi Rita lőtt szabaddobásból a kapura, Yanitsas tolta ki, sajna. Maradt a labda a mieinknél, emberelőnyben támadhatott a magyar csapat, végül nem lett belőle gól. Webster bezzeg nagyon könnyedén lövi az újabb ausztrál akciógólt.

Bujka ellen kontra

Az amerikaiak ellen rengeteg kontrát fújtak Bujka Barbara ellen, most három sikertelen magyar akció után a negyediknél fordult elő ez először, reméljük, nem lesz belőle sok. Támadásban még nem vagyunk elég határozottak.

Ausztráliáé az első gól

Rögtön az első magyar akciónál emberelőnybe kerültünk, Garda Krisztina próbálta behúzni a labdát középen, de nem sikerült. Ellenben a másik oldalon azonnal betalál Ausztrália, McGhie, 0-1.

Legutóbb döntetlen

Az olimpia előtt nem sokkal a magyar csapat Cegléden játszott az ausztrálokkal, méghozzá egy 7-7-es döntetlent. Előtte nem sokkal a margitszigeti BENU-kupán 5-3-ra nyertek az ausztrálok.

Kezdés magyar idő szerint fél 9-től!

Eredendően 19.10-kor kezdtek volna a lányok, de megcserélték a brazil-amerikai meccsel a miénket. Azt 13-3-ra nyerte meg az Egyesült Államok, így várja ellenfelét. A magyar-ausztrál meccs győztese ugyanis az amerikaiakkal játszik a döntőért.