Olimpia 2016 - Friss hírek

Rio 2016: hallatlan küzdelmek a női kézilabda elődöntőkben

Az utóbbi időszakban bámulatos fejlődésen keresztül menő holland női válogatottnak a mérkőzés utolsó perceiben számtalan lehetősége lett volna az egyenlítésre, de egyszer sem sikerült sokadszorra is, egyben végleg visszajönni a meccsbe.

Még az utolsó akciónál is a kapufára lőttek a hollandok, akik ezzel együtt is minden elismerést megérdemelnek.

A másik ágon Norvégia és Oroszország találkozott, és itt egészen elképesztő izgalmak következtek.

A meccsen alapvetően az oroszok voltak végig előnyben, de a norvégok rendre egyenlítettek, ahogyan a végén is. Az utolsó fél perc előtt 30-30 volt az állás, de 18 másodperccel a vége előtt Ilina hetesből betalált. Volt idő egy ellentámadásra, és Löke gólra váltotta azt, 31-31, hosszabbítás.

A kétszer ötperces hosszabbításban a norvégok kerültek először előnybe, de a második félidőben már ők vezettek, hogy aztán Norvégia háromszor is egyenlítsen. Megint Ilina volt a befejező ember, az ő góljára már nem tudtak válaszolni a norvégok, így a címvédő kiesett.

Norvégia 2008-ban és 2012-ben is megnyerte az olimpiát, most nem fogja.