Olimpia 2016 - Friss hírek

Másodszor is kikapott az Európa-bajnok női pólóválogatott

Az Európa-bajnok magyar női vízilabda-válogatott két góllal kikapott az ausztrál együttestől a Margitszigeten zajló BENU Kupa olimpiai felkészülési torna csütörtöki, második napján.

Bíró Attila szövetségi kapitány együttese háromszor is hátrányba került a nyitó negyedben, s bár Keszthelyi Rita kétszer egyenlített, az első nyolc perc után 3-2-re az ausztrálok vezettek.

A folytatásban az ausztrálok növelték előnyüket, míg Kisteleki Hanna megúszása után ziccert hárított a kapusuk, aki több nagy védést is bemutatott, ennek köszönhetően kétgólos előnnyel vonulhattak pihenni a vendégek.

A nagyszünet után Keszthelyi Rita emberelőnyös góljával feljebb zárkózott a magyar válogatott, de egyenlíteni nem tudott, s mindkét csapat elsősorban a védekezésre koncentrált.

A záró negyedben három és fél perccel a végső dudaszó előtt az ausztrálok visszaállították a kétgólos különbséget, amelyből már nem tudott faragni a házigazda magyar csapat, így második mérkőzését is elvesztette a tornán.

Az eredmény is mutatja, hogy támadásban vérszegények vagyunk még. Tegnap a fél meccsen volt jó a védekezés, ma már az egészen, bízom benne, hogy holnap támadásban is tudunk javulni

– nyilatkozta az M4 Sportnak Bíró Attila. Fizikálisan jók voltak a játékosok, nem őrölték fel őket az erősebb ausztrálok – tette hozzá.

Fontos, hogy úgy utazzunk el Rióba, hogy legyen sikerélmény

– jelentette ki.

Eredmény – Női vízilabda, BENU Kupa, második forduló

Ausztrália-Magyarország 5-3 (3-2, 1-0, 0-1, 1-0)
magyar gólszerző: Keszthelyi Rita 3

Spanyolország-Olaszország 13-12 (2-3, 5-4, 3-2, 3-3)

A torna állása:
1. Spanyolország 6 pont, 2. Olaszország 3 (22-20), 3. Ausztrália 3 (13-12), 4. Magyarország 0