Olimpia 2016 - Friss hírek

Cseh László futamgyőztesként finalista 100 pillangón

Hosszú Katinkán kívül, aki 200 háton jutott a legjobb idővel jutott döntőbe, még Cseh Lászlóért szoríthattunk a helyi idő szerint csütörtök késő esti programban. Cseh a 100 méteres pillangóúszás középdöntőjében volt érdekelt.

A magyar úszó a második legjobb idővel jutott tovább az előfutamból. Honfitársunk az első elődöntőben úszott, közvetlenül a 22-szeres olimpiai bajnok, Michael Phelps mellett.

Cseh 50 méternél a negyedik helyen fordult. A táv második felén nagyot úszott, így megnyerte a futamot és bejutott a fináléba.

A második futam erősebb volt, az időeredmények alapján Lacit hárman is megelőzték, így a negyedik legjobb idővel van ott a döntőben.

A döntőt magyar idő szerint szombaton hajnali 3.12-kor rendezik.

Jobb időt szerettem volna, de a kezdés úgy látszik, nem akar összejönni. Az, hogy Phelpset megvertem egy századdal kis győzelem a lelkemnek, de nem jelent semmit. Holnap a döntőben szeretném a legjobbamat megúszni, akkor teljesen mindegy hányadik helyen végzek, mert ha nyolcadik, akkor is elégedett leszek. Már nincsenek olyan vágyálmaim, amelyeket nem biztos, hogy lehet teljesíteni